Aurusaun on paljudele inimestele kergemini talutavam, kui kõrge temperatuuriga leilisaun. Aurusaunas on temperatuur poole madalam, kui leilisaunas, umbes 40-45 kraadi, aga õhuniiskus tunduvalt kõrgem - 100%. Spetsiaalses aurukatlas tekitatakse üleküllastatud veeaur, mis juhitakse torude kaudu saunaruumi, kus ta siis nähtavate pilvedena hõljub. Saunalisi ümbritsevad aurupilved on rikastatud ka meeldiva aroomiga.
Nii soojus, kui ka kuum aur aitavad avada nahapoore ja elavdavad vereringet ning annavad su nahale värske ja särava ilme. Samuti aitab aurusaun peale rasket treeningut või keerulist tööpäeva hästi lõõgastuda.
Enne aurusauna minekut ja pärast aurusaunast tulekut on soovitav tarbida piisavalt vedelikku, vastasel juhul võib vedelikupuudusest tekkida peavalu või esineda nõrkusetunnet.
Juhul, kui tunnete ennast saunas ebamugavalt, siis väljuge.
Vastunäidustused:
- Kõrge õhuniiskuse tõttu võib niisugune kümblus olla vereringele koormav, seepärast ei sobi aurusaun inimestele, kellel on südameprobleemid või kõrge vererõhk.
- Samuti ei ole aurusaun inimestele, kes on tarvitanud alkoholi.
- Rasedad peaksid vältima pikaajalist aurusaunas viibimist.
Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada, et saunad jõuaksid saavutada Teie kohalejõudmise ajaks sobiva temperatuuri. Aurusauna uksest sisenemisel püüdke seda teha võimalikult kiiresti, et vältida ruumis oleva soojuse ja auru väljumist.
Tutvuge kindlasti ka meie saunareeglite ja muude nõuannetega. Head saunade külastamist!